TÜRKİYE ZEKÂ VAKFI YÖNETİM KURULU

Emrehan Halıcı,
Türkiye Zekâ Vakfı Başkanı

Prof. Dr. Ziya Selçuk,
TED Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi
G.Ü. Gazi Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Ferhunde Öktem,
Hacettepe Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Ayşegül Ataman,
Gazi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Emekli Öğretim Üyesi

Dr. Şeref Oğuz


TÜRKİYE ZEKÂ VAKFI HAKKINDA

Zihinsel süreçler alanının ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden biri olan Türkiye Zekâ Vakfı, 1995 yılında ülkemizin "Bilgi Toplumu”na dönüşüm sürecine katkı sağlamak amacıyla kurulmuş; bilgiye, bireye, Zekâ ya ve entelektüel değerlere daha fazla önem verilmesi için ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Her yaşta zekânın geliştirilebileceğine ve doğru kullanımına akademik ve sosyal tüm ortamlarda dikkat çeken Türkiye Zekâ Vakfı, daha iyi ve daha doğru düşünen insanlardan oluşan bir Türkiye hedeflemektedir.

Kurucuları arasında Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı bulunan vakfımız, bilgi toplumu olmanın temel gerçeklerinden ve gereklerinden yola çıkarak; çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimine ve toplumun her kesiminin bilimsel düşünme alışkanlığı edinmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Sadece ülkemizde değil uluslararası alanda da zekâ ve zihinsel sporlar/oyunlar konularının en önemli isimlerinden biri olan Emrehan Halıcı’nın kurucusu ve başkanı olduğu Türkiye Zekâ Vakfı’nın yönetim ve genel kurulunda da eğitim alanının öncü isimleri yer almaktadır.